PL EN DE

Szukasz biura tłumaczeń? Oto, co musisz wziąć pod uwagę.

Ze względu na globalizację, rozwój technologii, migrację i międzynarodową ekspansję przedsiębiorstw, sektor tłumaczeń jest dziś jednym z najszybciej rozwijających się. W dzisiejszych czasach łatwiej niż kiedykolwiek, wejść firmom i organizacjom na zagraniczne rynki ze swoimi produktami i usługami, a jeszcze 10-15 lat temu wydawało się to niemożliwe. Dziś jest to rzeczywistość.


Niemniej jednak, zanim firma pomyślnie rozwinie się na rynku zagranicznym, musi zapewnić, że będzie w stanie skutecznie komunikować się z grupą docelową. W rzeczywistości, badanie wykazało, że ponad 90% klientów jest bardziej skłonna do zakupu, jeśli informacje o produkcie / usłudze są dostarczane w ich ojczystym języku, a 70% zagranicznych klientów nigdy nie kupuje towarów, jeśli informacje są dostępne tylko w języku polskim! Aby to osiągnąć, firma musi przetłumaczyć nie tylko swoją stronę internetową, ale także materiały marketingowe i prawne na język rynku docelowego. Istnieje wiele przeszkód i czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich usług tłumaczeniowych.


Zarządzanie projektem tłumaczeń biznesowych, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia z pierwszej ręki, może być stresującą, czasochłonną i wymagającą sytuacją. Niemniej jednak, jeśli wybierzesz odpowiednią firmę tłumaczącą do pracy, będziesz mieć pewność, że twoje dokumenty zostaną przetłumaczone dokładnie i niezawodnie, a proces zostanie zakończony sprawnie i dostarczony na czas. Wybór najlepszego biura tłumaczeń może być jednak trudną decyzją. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy podejmowaniu decyzji i wyborze dostawcy usług tłumaczeniowych.


Doświadczenie i reputacja


Wybierając wykonawcę, któremu zechcemy powierzyć swoje zlecenie, dobrze jest zdecydować się na markę o ugruntowanej na rynku pozycji oraz zapoznać się z zamieszczonymi na jej stronie referencjami. Regularna współpraca z klientami korporacyjnymi oraz instytucjonalnymi to z całą pewnością jedno z kryteriów, jakie warto wziąć pod uwagę, przeglądając kolejne oferty.
Perfekcyjne tłumaczenie dotyczy nie tylko słów, ale także zachowuje odpowiedni ton i znaczenie dokumentu. Język i komunikacja są złożone, a certyfikowany tłumacz powinien być w stanie przekazać dokładnie to, czego potrzebujesz. Skorzystanie z biura tłumaczeń o ugruntowanej pozycji, zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa. Warto wybrać doświadczone biuro które ma dobrą reputację pod względem jakości, uczciwości i dobrej obsługi klienta.

 

Eksperci branżowi


Jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze biura tłumaczeń jest wiedza branżowa, którą mogą zaoferować lingwiści. Niezależnie od tego, czy jest to firma prawnicza, marketingowa, strona internetowa czy sektor techniczny, profesjonalne biuro tłumaczeń powinno być w stanie zaoferować lingwistę, który nie tylko jest native speakerem języka docelowego, ale także ma doświadczenie z pierwszej ręki w danej dziedzinie działalności. Zapewni to niezawodne przetłumaczenie dowolnego języka lub żargonu branżowego.


Prywatność


W biznesie kluczową rolę odgrywa prywatność. Dokumenty prawne, takie jak umowy lub wnioski, są niezwykle wrażliwe i muszą być poufne. Biuro tłumaczeń zawsze powinno to respektować i być w stanie podpisać umowę o zachowaniu poufności na żądanie, w celu zapewnienia wysokiej poufności dokumentów.


Czas realizacji


W biznesie szybkie terminy realizacji często są priorytetem. Doświadczona firma tłumacząca zawsze będzie w stanie oszacować czas realizacji przed rozpoczęciem projektu. Niemniej jednak ważne jest, aby pamiętać, że jakość wymaga czasu, a jeśli coś jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, najprawdopodobniej jest. Zawsze dobrze jest zapytać biuro tłumaczeń, czy na jakość realizacji wpłynie przyśpieszony czas realizacji zlecenia.


Dedykowany menedżer


Profesjonalna firma rozumie potrzeby klienta, dlatego do poszczególnych projektów przypisywany jest dedykowany menedżer konta. Jest to ważne, gdyż taka osoba dowie się jakie są potrzeby klienta i dzięki temu w pełni zrozumie wymagania, dzięki czemu materiał zostanie przetłumaczony w możliwie najwyższym standardzie.
Każdy projekt jest inny i wie o tym profesjonalne biuro tłumaczące. Do każdego klienta należy zawsze podchodzić indywidualnie i z usługą tłumaczenia dostosowaną do jego wymagań. Współpracując z agencją tłumaczeń po raz pierwszy, potraktuj to jako dobry znak, jeśli menedżer konta zada Ci pytania dotyczące Twojej treści, na przykład, jaki jest jej zamierzony cel, np. strona internetowa, ulotka itp. lub jeśli padnie pytanie z którą firmą tłumaczeniową wcześniej współpracowałeś, a jeśli tak, to dlaczego nie byłeś zadowolony z tłumaczeń.

 

Jak widać, wybór właściwego dostawcy usług tłumaczeniowych może być bardzo trudnym zadaniem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji upewnij się, że biuro pokrywa niektóre, jeśli nie wszystkie, wymagania z powyższej listy. W Language Link, zapewniamy, że wszystkie te elementy zostaną spełnione, więc jeśli szukasz niezawodnego i profesjonalnego biura tłumaczeń, jesteś we właściwym miejscu!

 

Zobacz również

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Skontaktuj się z nami

Biuro Tłumaczeń Language Link 

 

Tel.: +48 12 341 55 76, +48 722 101 120, +48 533 324 624, +48 504 974 384

 

E-mail: office@language-link.pl

 

W sprawie tłumaczeń pisemnych prosimy o kontakt pod adresem: pisemne@language-link.pl
W sprawie tłumaczeń ustnych prosimy o kontakt pod adresem: ustne@language-link.pl
W sprawie wynajmu sprzętu i obsługi konferencji prosimy o kontakt pod adresem: konferencje@language-link.pl

 

Adres:

ul. Lea 64, 30-058 Kraków

Nasze biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00.

 

Numer rachunku bankowego: 83 1940 1076 3033 3503 0000 0000, kod Swift: BPKOPLPW

NIP: 945-196-53-59

REGON: 120523222Napisz do nas


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu uzyskania informacji na temat usługi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(-a) poinformowany(-a), że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub ograniczenia przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Language Link Usługi Językowe Dorota Plutecka z siedzibą w Krakowie, ul. Lea 64.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2017 @ langugage-link.pl
tworzenie stron internetowych kraków
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX
ul. Bronowicka 11 Kraków 30-084 Polska
X
Chcesz, żebyśmy do Ciebie zadzwonili?
Podaj nam swój numer telefonu
Proszę o kontakt
X
10% ZNIŻKI NA TWOJE PIERWSZE TŁUMACZENIE
Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% rabatu na tłumaczenie pisemne!
ZAPISZ SIĘ