PL EN DE

Cudzoziemiec zdaje egzamin na prawo jazdy w Polsce - zapraszamy do skorzystania z usług naszych tłumaczy!

Zgodnie z obowiązującym prawem, w Polsce o uzyskanie prawa jazdy mogą się ubiegać cudzoziemcy, pod warunkiem przebywania "na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez co najmniej 185 dni w każdym roku kalendarzowym ze względu na swoje więzi osobiste lub zawodowe" albo przedstawienia zaświadczenia o studiowaniu od co najmniej sześciu miesięcy. Obywatele państw będących sygnatariuszami Konwencji wiedeńskiej lub stronami wzajemnej umowy o uznawaniu praw jazdy mogą wnioskować o wydanie polskiego prawa jazdy na podstawie prawa jazdy wydanego w państwie pochodzenia. Obywatele innych państw lub osoby, które z jakichkolwiek powodów utraciły wcześniejsze prawo jazdy, zobowiązane są do zdania egzaminu.

 

W jakim języku przeprowadzane są egzaminy? Językiem egzaminu jest język polski. Z racji tego, że obcokrajowcy przebywający w Polsce nieczęsto znają język polski na poziomie pozwalającym na podchodzenie do egzaminu w tym języku, pomocni tutaj są tłumacze. W praktyce jednak sprawy nie wyglądają zbyt prosto.

 

Jeśli chodzi o część teoretyczną egzaminu na prawo jazdy, test dla cudzoziemca nieznającego języka polskiego może być przeprowadzony wyłącznie w języku angielskim lub niemieckim. Pytania egzaminacyjne w teście komputerowym zostały przygotowane tylko w tych dwóch językach obcych, a obecność tłumacza przysięgłego podczas samego testu nie jest dozwolona. Tłumacz może oczywiście towarzyszyć zdającemu, jednak jedynie do czasu rozpoczęcia samego testu, czyli w praktyce pomóc mu zrozumieć obowiązujące zasady egzaminacyjne i ewentualnie uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące samej formy i procedury egzaminacyjnej. W przypadku osób nieznających jednego z tych dwóch popularnych języków obcych oznacza to właściwie brak możliwości zdania egzaminu na prawo jazdy w Polsce.

 

Jeśli chodzi o część praktyczną egzaminu na prawo jazdy, to tutaj dozwolona jest obecność tłumacza dowolnego języka, a zatem po zaliczeniu testu teoretycznego w języku angielskim lub niemieckim, test z jazdy można już zdawać w języku ojczystym. Jedyny warunek jest taki, aby towarzyszący tłumacz był tłumaczem przysięgłym wpisanym na listę tłumaczy prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości. Warto tutaj dodać, że dobrym pomysłem jest dopytanie tłumacza przed skorzystaniem z jego usług, czy posiada doświadczenie w uczestnictwie w egzaminach praktycznych na prawo jazdy. Z pewnością większy komfort da zdającemu osoba, która wie, jak ten egzamin wygląda i jest zaznajomiona z używanym podczas egzaminu słownictwem oraz typowymi poleceniami wydawanymi przez egzaminatorów.

 

Szykujesz się do egzaminu na prawo jazdy w języku obcym? Znasz obcokrajowca planującego przystąpić do takiego egzaminu? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać odpowiednio wykwalifikowanego tłumacza z dowolnego języka, którym włada osoba zdająca. Skontaktuj się z nami: +48 12 341 55 76 lub ustne@language-link.pl.

 

Zobacz również

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Skontaktuj się z nami

Biuro Tłumaczeń Language Link 

 

Tel.: +48 12 341 55 76, +48 722 101 120, +48 533 324 624, +48 504 974 384

 

E-mail: office@language-link.pl

 

W sprawie tłumaczeń pisemnych prosimy o kontakt pod adresem: pisemne@language-link.pl
W sprawie tłumaczeń ustnych prosimy o kontakt pod adresem: ustne@language-link.pl
W sprawie wynajmu sprzętu i obsługi konferencji prosimy o kontakt pod adresem: konferencje@language-link.pl

 

Adres:

ul. Lea 64, 30-058 Kraków

Nasze biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00.

 

Numer rachunku bankowego: 83 1940 1076 3033 3503 0000 0000, kod Swift: BPKOPLPW

NIP: 945-196-53-59

REGON: 120523222Napisz do nas


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu uzyskania informacji na temat usługi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(-a) poinformowany(-a), że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub ograniczenia przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Language Link Usługi Językowe Dorota Plutecka z siedzibą w Krakowie, ul. Lea 64.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2017 @ langugage-link.pl
tworzenie stron internetowych kraków
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX
ul. Bronowicka 11 Kraków 30-084 Polska
X
Chcesz, żebyśmy do Ciebie zadzwonili?
Podaj nam swój numer telefonu
Proszę o kontakt
X
10% ZNIŻKI NA TWOJE PIERWSZE TŁUMACZENIE
Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% rabatu na tłumaczenie pisemne!
ZAPISZ SIĘ