PL EN DE

Kto by pomyślał, że seledynowy to taki problematyczny kolor? ;)

Pamiętacie jeszcze kultową reklamę napoju Frugo ze sloganem, który wszedł na stałe do języka polskiego? Tak, tak, chodzi o "No to Frugo". ;)

 

Lubimy ten napój, a od dłuższego czasu mamy przyjemność uczestniczyć czynnie w przygotowaniach do wprowadzania tego smacznego napoju na nowe rynki. Niejednokrotnie tłumaczyliśmy dla jego producenta etykiety na produkt oraz inne materiały związane z marką. Tłumaczenia obejmowały wiele języków (angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, włoski, hiszpański, węgierski, rumuński, bułgarski, chiński, arabski, grecki, estoński, litewski, łotewski ...), bo Frugo już dawno poszło w świat.

 

Ostatnio producent przygotował nową wersję napoju w kolorze seledynowym. I o ile przy tłumaczeniach innych wersji etykiet dla tego napoju (w bardziej standardowych kolorach) nie było trudności z wyborem właściwych odpowiedników poszczególnych kolorów w językach obcych, o tyle w przypadku koloru seledynowego nasi tłumacze stanęli przed nie lada wyzwaniem. W niektórych językach "słownikowe" określenia koloru seledynowego to słowa praktycznie nie funkcjonujące w żywym języku, a więc trzeba było się sporo nagłowić, aby wymyślić najwłaściwszą nazwę. Potrzebne były również konsultacje z grupami osób z różnych krajów w celu zbadania, jaka propozycja będzie najwłaściwsza dla każdej grupy odbiorców. Tak więc zadanie nie było łatwe, ale jak zwykle nasi specjaliści stanęli na wysokości zadania.

 

Cieszymy się bardzo, że tym razem nasze zadanie wykroczyło poza samo tłumaczenie i niejako przyczyniliśmy się do budowania marki. :) Lubimy takie wyzwania! :)

 

 

Opublikowano: 11 Wrz 2013 o 14:18

Zobacz również

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Skontaktuj się z nami

Biuro Tłumaczeń Language Link 

 

Tel.: +48 12 341 55 76, +48 722 101 120, +48 533 324 624, +48 504 974 384

 

E-mail: office@language-link.pl

 

 

W sprawie tłumaczeń pisemnych prosimy o kontakt pod adresem: pisemne@language-link.pl
W sprawie tłumaczeń ustnych prosimy o kontakt pod adresem: ustne@language-link.pl
W sprawie wynajmu sprzętu i obsługi konferencji prosimy o kontakt pod adresem: konferencje@language-link.pl

 

Adres:

ul. Lea 64, 30-058 Kraków

Nasze biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00.

 

Numer rachunku bankowego: PL19 1440 1185 0000 0000 1600 1031, kod Swift: BPKOPLPW

NIP: 945-196-53-59

REGON: 120523222Napisz do nas


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu uzyskania informacji na temat usługi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(-a) poinformowany(-a), że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub ograniczenia przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Language Link Usługi Językowe Dorota Plutecka z siedzibą w Krakowie, ul. Lea 64.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2017 @ langugage-link.pl
tworzenie stron internetowych kraków
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX
ul. Bronowicka 11 Kraków 30-084 Polska
X
Chcesz, żebyśmy do Ciebie zadzwonili?
Podaj nam swój numer telefonu
Proszę o kontakt