PL EN DE

Drugi rok z Wirtualnymi Muzeami Małopolski :)

Z przyjemnością informujemy, że Biuro Tłumaczeń Language Link już drugi rok z rzędu podpisało umowę na realizację projektu tłumaczenia treści portalu „Wirtualne Muzea Małopolski”. W zeszłym roku współtworzyliśmy portal, tym razem uczestniczymy w jego rozbudowie, zajmując się tłumaczeniem nowych tekstów, których łączna objętość liczy sobie kilkaset stron.

 

„Wirtualne Muzea Małopolski” to inicjatywa wyjątkowa w skali całego kraju, pozwalająca na zaprezentowanie w Internecie zasobów cennych i ważnych dla kultury. W ramach projektu utworzono Regionalną Pracownię Digitalizacji oraz portal, na którym można podziwiać ponad 700 zdigitalizowanych eksponatów, dla których do tej pory naturalnym środowiskiem były muzealne gabloty i magazyny. Zaprezentowanie większości z nich w postaci trójwymiarowych wizerunków pozwoli na zapoznanie się nie tylko z bogatą historią tych obiektów, ale także umożliwi ich dokładne obejrzenie w przybliżeniu, a co za tym idzie, poznanie najdrobniejszych nawet szczegółów bez obawy o zniszczenie cennych przedmiotów czy naruszenie muzealnej etykiety.

 

Portal „Wirtualne Muzea Małopolski” ma na celu prezentację i promocję dziedzictwa kulturowego Małopolski. Są tam prezentowane cyfrowe zbiory w formie fotorealistycznych modeli 3D, wirtualnych wystaw, jak również interaktywnych prezentacji. Znakiem rozpoznawczym portalu są nieoczywiste powiązania i inspirujące konteksty oraz bogate materiały edukacyjne i dydaktyczne. Na stronie znajdują się przekrojowe prezentacje opracowane przez specjalistów z określonych dziedzin i pasjonatów historii sztuki. Dzięki odpowiednim filtrom portal daje możliwość grupowania eksponatów oraz wskazuje muzea, z których pochodzą. Pozwala tworzyć prywatne kolekcje dzieł sztuki, przeglądać prezentacje tematyczne i grać w fabularną grę Obrońcy Czasu.

 

W ramach realizacji projektu tłumaczymy część materiałów opisowych, w tym m.in. opisy wybranych eksponatów i informacje uzupełniające, teksty towarzyszące, elementy nawigacji portalu oraz wizytówki muzeów na język angielski.

 

Cieszymy się, że możemy przyczynić się do realizacji tego ciekawego projektu promującego małopolskie skarby muzealne.

 

 

Grafika pobrana z wikipedia.org

 

Opublikowano: 19 maja 2014 o 21:12

Zobacz również

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Skontaktuj się z nami

Biuro Tłumaczeń Language Link 

 

Tel.: +48 12 341 55 76, +48 722 101 120, +48 533 324 624, +48 504 974 384

 

E-mail: office@language-link.pl

 

 

W sprawie tłumaczeń pisemnych prosimy o kontakt pod adresem: pisemne@language-link.pl
W sprawie tłumaczeń ustnych prosimy o kontakt pod adresem: ustne@language-link.pl
W sprawie wynajmu sprzętu i obsługi konferencji prosimy o kontakt pod adresem: konferencje@language-link.pl

 

Adres:

ul. Lea 64, 30-058 Kraków

Nasze biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00.

 

Numer rachunku bankowego: PL19 1440 1185 0000 0000 1600 1031, kod Swift: BPKOPLPW

NIP: 945-196-53-59

REGON: 120523222Napisz do nas


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu uzyskania informacji na temat usługi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(-a) poinformowany(-a), że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub ograniczenia przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Language Link Usługi Językowe Dorota Plutecka z siedzibą w Krakowie, ul. Lea 64.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2017 @ langugage-link.pl
tworzenie stron internetowych kraków
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX
ul. Bronowicka 11 Kraków 30-084 Polska
X
Chcesz, żebyśmy do Ciebie zadzwonili?
Podaj nam swój numer telefonu
Proszę o kontakt