PL EN DE

Chłopska Szkoła Biznesu z Language Link

Jednym z ostatnich dużych zleceń zrealizowanych przez Biuro Tłumaczeń Language Link był projekt Małopolskiego Instytutu Kultury znany jako „Chłopska Szkoła Biznesu”. Co kryje się pod tą intrygującą nazwą? Otóż Chłopska Szkoła Biznesu to nic innego, jak planszowa gra ekonomiczna. Została ona opracowana jako narzędzie edukacyjne, szkoleniowe oraz integracyjne, służące do pracy z grupą. Gra jest prostą symulacją mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych. Nawiązuje ona do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku.

 

Zalet płynących z gry jest całe mnóstwo. Przede wszystkim uczy ona logicznego myślenia i planowania, jest też użytecznym narzędziem do wprowadzenia podstawowych pojęć ekonomicznych. Gra służy też nauce prowadzenia negocjacji, podejmowania ryzyka, współpracy w grupie, ćwiczeniu umiejętności nawiązywania kontaktów handlowych, samodzielności w działaniu, rozwija kreatywność, innowacyjność w działaniu, chęć podejmowania inicjatyw - a niewątpliwie wszystkie te cechy warto posiadać nie tylko w świecie biznesu, ale i w życiu codziennym. Ponadto ciekawa fabuła gry może być impulsem do zainteresowania graczy lokalną historią.

 

Jak wygląda rozgrywka Chłopskiej Szkoły Biznesu? W grze prowadzonej przez moderatora może uczestniczyć od 12 do 30 osób w wieku co najmniej 12 lat, a do przeprowadzenia rozgrywki wystarczy 45 minut. Każdy gracz wciela się w rolę jednego z andrychowskich rzemieślników: kowala, piekarza lub tkacza, który produkuje i sprzedaje bryki handlowe, chleby lub lniane płótna. Rola gracza jest oznaczana wizytówką – identyfikatorem rzemieślnika zawieszanym na szyi. Celem graczy jest zebranie jak największego majątku liczonego w złotych górskich, czyli walucie gry, dzięki transakcjom z innymi graczami i realizowaniu wypraw handlowych na planszy, jaką stanowi mapa Europy.

 

Chłopska Szkoła Biznesu to gra czasu rzeczywistego. W ciągu rozgrywki gracze równocześnie produkują, handlują między sobą i prowadzą wyprawy handlowe. Rozgrywka opiera się na interakcjach i decyzjach uczestników grających samodzielnie lub w dwuosobowych spółkach handlowych. Sala, w której odbywa się rozgrywka, zamienia się w wielki jarmark. Gracze dyskutują i zawzięcie ze sobą negocjują. Zwycięzcą gry zostaje gracz lub spółka, która zebrała największy majątek.

 

Gra cieszy się niemałym sukcesem, sprawdziła się zarówno w szkołach, na uczelniach wyższych, w bibliotekach, domach kultury, muzeach, jak i w firmach komercyjnych oraz instytucjach rynku pracy. Sama rozgrywka według uczestników wzbudza wiele emocji - zdecydowanie nie jest to gra, przy której można się nudzić.

 

A jaka była nasza rola w realizacji projektu MIKu? Oczywiście zajęliśmy się stroną językową, mianowicie przetłumaczyliśmy grę na język angielski, wraz z korektą native speakera. Projekt był dosyć czasochłonny, ale efekty naszej pracy są bardzo satysfakcjonujące. Cieszymy się z naszego wkładu w sukces Chłopskiej Szkoły Biznesu i zapraszamy do gry! :)

 

Opublikowano: 22 Mar 2015 o 16:36

Zobacz również

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Skontaktuj się z nami

Biuro Tłumaczeń Language Link 

 

Tel.: +48 12 341 55 76, +48 722 101 120, +48 533 324 624, +48 504 974 384

 

E-mail: office@language-link.pl

 

 

W sprawie tłumaczeń pisemnych prosimy o kontakt pod adresem: pisemne@language-link.pl
W sprawie tłumaczeń ustnych prosimy o kontakt pod adresem: ustne@language-link.pl
W sprawie wynajmu sprzętu i obsługi konferencji prosimy o kontakt pod adresem: konferencje@language-link.pl

 

Adres:

ul. Lea 64, 30-058 Kraków

Nasze biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00.

 

Numer rachunku bankowego: PL19 1440 1185 0000 0000 1600 1031, kod Swift: BPKOPLPW

NIP: 945-196-53-59

REGON: 120523222Napisz do nas


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu uzyskania informacji na temat usługi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(-a) poinformowany(-a), że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub ograniczenia przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Language Link Usługi Językowe Dorota Plutecka z siedzibą w Krakowie, ul. Lea 64.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2017 @ langugage-link.pl
tworzenie stron internetowych kraków
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX
ul. Bronowicka 11 Kraków 30-084 Polska
X
Chcesz, żebyśmy do Ciebie zadzwonili?
Podaj nam swój numer telefonu
Proszę o kontakt