PL EN DE

Tłumacze po godzinach: Tłumaczka pod Drzewem Lisa

Tłumacz też człowiek ;) i po pracy spędza czas rozmaicie, rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

Przedstawiamy Wam opowieść Beaty, jednej z naszych tłumaczek języka angielskiego, o jej zimowej pasji, stanowiącej odskocznię od komputera i codziennych zmagań z przekładem tekstów prawniczych, finansowych czy biznesowych.

 

Tłumaczka pod Drzewem Lisa

Sobota rano. Wrocław jeszcze śpi lub leniwie budzi się do życia, a ja jestem już w drodze na biegówki do Jakuszyc w Górach Izerskich.


Pada deszcz, ale w głowie kołacze się myśl, że za kilkadziesiąt kilometrów na pewno zacznie padać śnieg. W połowie drogi śniegu jeszcze nie widać.


Jakuszyce coraz bliżej. W Szklarskiej Porębie ogarnia mnie niepokój – na poboczu ani płatka śniegu. Czy to możliwe, że w Jakuszycach - najdalej i najwyżej położonej dzielnicy Szklarskiej Poręby, zlokalizowanej zaledwie 6 kilometrów za centrum Szklarskiej Poręby będzie śnieg? To chyba niemożliwe!


A jednak, mijamy znak z niebieskim napisem na białym tle „Jakuszyce” – wokół jest biało, metr śniegu – a im dalej tym więcej :)

 

 Zdjęcie: Beata 

 

Tak zaczynała się moja przygoda z cudownym miejscem, jakim są Jakuszyce. To było 9 lat temu, kiedy po raz pierwszy ubrałam narty biegowe i zakochałam się w tym sporcie i w tym miejscu zlokalizowanym w Górach Izerskich. Teraz w okresie od później jesieni do wczesnej wiosny (zdarza się, że już w listopadzie są warunki do jazdy, a zazwyczaj można jeździć do kwietnia) prawie każdy weekend spędzam na nartach biegowych – to mój sposób na zresetowanie się po całym tygodniu roboczym tłumaczenia umów, sprawozdań finansowych, dokumentów firmowych itp.


Już wiem, że nawet jak nigdzie nie ma śniegu, to w Jakuszycach śnieg jest pewny – to miejsce ma cudowny mikroklimat.


Z Polany Jakuszyckiej (884 m n.p.m.) bieg pod górę prosto na „Samolot” – trasa ma zaledwie 1,5 km, ale różnica wysokości to ponad 100 m n.p.m.


Jednym z moich ulubionych punktów jest Drzewo Lisa, zwieńczone myśliwską amboną, których jest tu sporo. Cicha Równia, Czerwony Potok, Dzielne Klapki, Niematematyczna, Czekolada i wiele, wiele innych – ponad 80 km tras utrzymywanych codziennie przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Wspaniałe trasy, punkty i widoki – z niektórych miejsc widać jak na dłoni zarówno Wysoki Kamień (najwyższy szczyt Gór Izerskich), jak i piękne szczyty Karkonoszy – Szrenicę, Śnieżne Kotły czy Wielkiego Szyszaka.


Tak właśnie odpoczywam.


Beata

 

Zobacz również

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Skontaktuj się z nami

Biuro Tłumaczeń Language Link 

 

Tel.: +48 12 341 55 76, +48 722 101 120, +48 533 324 624, +48 504 974 384

 

E-mail: office@language-link.pl

 

W sprawie tłumaczeń pisemnych prosimy o kontakt pod adresem: pisemne@language-link.pl
W sprawie tłumaczeń ustnych prosimy o kontakt pod adresem: ustne@language-link.pl
W sprawie wynajmu sprzętu i obsługi konferencji prosimy o kontakt pod adresem: konferencje@language-link.pl

 

Adres:

ul. Lea 64, 30-058 Kraków

Nasze biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00.

 

Numer rachunku bankowego: 83 1940 1076 3033 3503 0000 0000, kod Swift: BPKOPLPW

NIP: 945-196-53-59

REGON: 120523222Napisz do nas


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu uzyskania informacji na temat usługi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(-a) poinformowany(-a), że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub ograniczenia przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Language Link Usługi Językowe Dorota Plutecka z siedzibą w Krakowie, ul. Lea 64.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2017 @ langugage-link.pl
tworzenie stron internetowych kraków
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX
ul. Bronowicka 11 Kraków 30-084 Polska
X
Chcesz, żebyśmy do Ciebie zadzwonili?
Podaj nam swój numer telefonu
Proszę o kontakt
X
10% ZNIŻKI NA TWOJE PIERWSZE TŁUMACZENIE
Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% rabatu na tłumaczenie pisemne!
ZAPISZ SIĘ