PL EN DE
Tłumaczenia
Wybierz tłumaczenia

Tłumaczenia ustne

Zapraszamy do skorzystania z obsługi językowej konferencji, kongresów, sympozjów, szkoleń, warsztatów, seminariów, spotkań biznesowych, targów międzynarodowych i innych imprez odbywających się zarówno w kraju, jak i za granicą. Oferujemy tłumaczenia ustne, świadczymy usługi podczas negocjacji i rozmów handlowych. spotkań biznesowych oraz telekonferencji i wideokonferencji.

Oferujemy translacje z udziałem doświadczonych tłumaczy słowa żywego, swobodnie poruszających się w omawianych tematach. Realizujemy tłumaczenia ustne z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego, ukraińskiego i wielu innych języków. Pracownicy naszego biura tłumaczeń w Krakowie to osoby rzetelne, z bogatym doświadczeniem zawodowym z zakresu tłumaczeń symultanicznych i konsekutywnych. Nasze wysokie kompetencje językowe idą w parze z wiedzą z określonej dziedziny. Dlatego dokonujemy przekładów specjalistycznych: medycznych, technicznych itp.

Zdajemy sobie sprawę, że tłumacz oraz wykonywany przez niego przekład stają się wizytówką naszego Klienta, a także często decydują o sukcesie organizowanego przedsięwzięcia. Dlatego oddajemy do dyspozycji Klientów najlepszych tłumaczy kabinowych o wieloletnim doświadczeniu, nienagannej prezencji i wysokiej kulturze osobistej, którzy zapewniają najwyższą jakość tłumaczeń.

W razie potrzeby istnieje również możliwość wynajęcia specjalistycznego sprzętu do tłumaczeń kabinowych.

Rodzaje przekładów ustnych

 

Tłumaczenia konsekutywne

Wykonywane są np. w czasie rozmów, spotkań biznesowych, negocjacji, szkoleń, prezentacji, konferencji prasowych, imprez okolicznościowych oraz innych wydarzeń dla niewielkiej liczby uczestników. Tłumacze ustni przekładają wypowiedzi prelegenta po kilku wypowiedzianych przez niego zdaniach, podczas przerw w wystąpieniu. Tłumaczenie konsekutywne sprawdzi się jeśli planujesz zorganizować konferencję prasową, czy też masz spotkanie lub negocjacje biznesowe.

Tłumaczenia symultaniczne


Tłumaczenia symultaniczne (kabinowe) realizowane są m.in. w czasie konferencji, kongresów, szkoleń, obrad, seminariów z większą liczbą uczestników. Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie tłumaczeń ustnych. Tłumaczenia kabinowe wykonywane są z użyciem specjalistycznego sprzętu, w dźwiękoszczelnej kabinie, przez parę tłumaczy pracujących na zmianę. Przekładają oni wypowiedzi prelegenta na bieżąco, w czasie rzeczywistym lub z kilkusekundowym opóźnieniem. Dźwięk przekazywany jest do zestawów słuchawkowych i telefonów. Dzięki użyciu sprzętu konferencyjnego uczestnicy konferencji będący delegatami z wielu krajów mogą słuchać jednego mówcy w tym samym czasie. Tłumaczenia konferencyjne to jedne z najtrudniejszych przekładów, wymagają od tłumacza ogromnego skupienia.

Szeptane

To rodzaj tłumaczenia symultanicznego wykonywanego dla jednej osoby lub kilku osób. Tłumacz przekłada wypowiedzi ściszonym głosem do ucha słuchacza, bez użycia sprzętu. Tego typu usługi tłumaczeniowe realizowane są w szczególności dla jednej lub kilku osób, gdy spotkania prowadzone są w obcym dla nich języku.

Przysięgłe 

Tego typu tłumaczenia realizowane są przy podpisywaniu aktu notarialnego, umowy, podczas zgromadzeń akcjonariuszy lub wspólników, przy załatwianiu różnego rodzaju formalności w urzędach czy w sądzie. Przekładu dokonuje tłumacz przysięgły posiadający uprawnienia nadane przez Ministerstwo Sprawiedliwości; oferujemy pomoc podczas załatwiania różnych spraw w urzędach i instytucjach finansowych, sądach, prokuraturze i w przypadku innych spotkań wymagających uwierzytelnienia.

A Vista

Tekst pisany i przekładany ustnie na określony język bez wcześniejszego przygotowania.

 

Cennik

Ze względu na różnorodny charakter zleceń, cena ustalana jest indywidualnie. Głównym determinantem jest rodzaj tłumaczenia ustnego oraz wiele innych czynników m.in. pary językowej, rodzaju dokumentów z uwzględnieniem stopnia trudności, czasu pracy, liczby tłumaczy, miejsca itp. W celu otrzymania bezpłatnej wyceny prosimy o przesłanie wstępnych informacji.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: ustne@language-link.pl lub konferencje@language-link.pl, lub odwiedź nasze biuro: ul. Lea 64, Kraków.

Ile kosztuje tłumaczenie ustne? Każde zlecenie na tłumaczenie ustne wyceniane jest indywidualnie. Koszt tłumaczenia uzależniony jest od rodzaju tłumaczenia, jego tematyki, pary językowej i wielu innych czynników.

Jakie rodzaje tłumaczeń ustnych oferujecie? Nasze biuro tłumaczeń oferuje tłumaczenie ustne: symultaniczne (podczas konferencji, targów, gali i innych imprez), konsekutywne (podczas spotkań biznesowych i imprez okolicznościowych dla małej liczby uczestników), szeptane, przysięgłe oraz a vista.

Zobacz również

Opinie klientów

zobacz wszystkie opinie

Najnowsze posty na blogu

Rodzaje tłumaczeń specjalistycznych W dzisiejszym świecie, gdzie granice coraz bardziej się zacierają, a komunikacja międzynarodowa staje się codziennością, tłumaczenia specjalistyczne odgrywają istotną rolę w osiąganiu sukcesu [...] czytaj więcej Ważne wydarzenie w rodzinie? Tłumacz zadba o to, by wszyscy [...] Zawsze cieszymy się, gdy nasi klienci zapraszają na do towarzyszenia im w radosnych chwilach, np. podczas tłumaczenia ślubów i wesel. Szczególnie doceniamy [...] czytaj więcej Tłumaczenie stron internetowych - jak je zrobić? Strony internetowe stanowią obecnie jeden z ważniejszych kanałów, za pośrednictwem których firma może dotrzeć do potencjalnych klientów. Wspierana przez działania [...] czytaj więcej To wynika z kontekstu? Niekoniecznie! Jak tłumacze pomagają [...] Po wykonanej usłudze tłumaczeniowej często prosimy naszych klientów o opinię. Nie dlatego, że lubimy pochwały. Informacja zwrotna od klientów pozwala [...] czytaj więcej
zobacz wszystkie posty

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Skontaktuj się z nami

Biuro Tłumaczeń Language Link 

 

Telefon:

+48 12 341 55 76,

+48 722 101 120,

+48 533 324 624,

+48 504 974 384

 

E-mail: office@language-link.pl

 

 

W sprawie tłumaczeń pisemnych prosimy o kontakt pod adresem:

pisemne@language-link.pl

 

W sprawie tłumaczeń ustnych prosimy o kontakt pod adresem:

ustne@language-link.pl

 

W sprawie wynajmu sprzętu i obsługi konferencji prosimy o kontakt pod adresem:

konferencje@language-link.plAdres:

ul. Lea 64, 30-058 Kraków

Nasze biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00.

 

Numer rachunku bankowego: PL19 1440 1185 0000 0000 1600 1031,
kod Swift: BPKOPLPW

NIP: 945-196-53-59

REGON: 120523222


Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2023 @ langugage-link.pl
tworzenie stron internetowych kraków
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX
Logo Language Link
Tlumaczenia ustne Kraków - Language Link Logo Language Link
Lea 64 Kraków 30-058 PL
X
Chcesz, żebyśmy do Ciebie zadzwonili?
Podaj nam swój numer telefonu
Proszę o kontakt