PL EN DE

Międzynarodowy ślub i wesele? Z pomocą naszych tłumaczy wszystko przebiegnie zgodnie z planem :)

Sezon ślubno-weselny w pełni, a my zakasujemy rękawy i biegamy od wesela do wesela. ;) W Polsce odbywa się coraz więcej ślubów par różnych narodowości, które wymuszają obecność tłumacza na uroczystości ślubnej, a często również podczas zabawy weselnej.

 

W przypadku, gdy choć jedno z narzeczonych nie zna języka polskiego, podczas samego ślubu niezbędne jest tłumaczenie składanej przysięgi oraz ewentualnie innych elementów uroczystości na język znany zawierającemu ślub cudzoziemcowi. Niekiedy para biorąca ślub cywilny (gdy uroczystość odbywa się poza urzędem stanu cywilnego i ma mniej formalny niż w urzędzie charakter) decyduje się rozszerzyć ceremonię o elementy dodatkowe, np. przemówienia świadków czy członków rodziny, które - aby były zrozumiałe dla wszystkich uczestników wydarzenia - wymagają tłumaczenia konsekutywnego lub symultanicznego na język polski lub obcy.

 

Pary coraz częściej decydują się również na wynajęcie tłumacza do pomocy podczas przyjęcia weselnego. W czasie takiej imprezy tłumaczeniu mogą podlegać zarówno przemówienia, zapowiedzi i ogłoszenia czy komendy wodzireja, jak i wszelkie rozmowy między gośćmi pochodzącymi z różnych krajów. W końcu parze młodej zależy, aby ciocia z Grecji czy wujek z Niemiec mogli się lepiej poznać z babcią z Polski. :) Temu właśnie może też służyć obecność profesjonalnego tłumacza na weselu.

 

Czasem dla oszczędności pary decydują się poprosić o pomoc w tym zakresie kogoś znajomego, kto dobrze włada danym językiem obcym. Jednak niekoniecznie jest to najlepsze rozwiązanie. Człowiek, który nie pracuje na co dzień jako tłumacz, nie posiada odpowiedniego warsztatu i z pewnością nie potrafi tłumaczyć ustnie tak dobrze jak profesjonalny tłumacz, który "zjadł zęby" na takich zleceniach. Warto również pamiętać, że o ile przemówienia czy rozmowy między gośćmi mogą mieć luźny i mniej formalny charakter, to sama przysięga czy "urzędowe" elementy uroczystości wiążą się z zastosowaniem bardzo oficjalnego języka, a taki nie zawsze jest znany osobom, które nie pracują na co dzień jako tłumacze. Ponadto tłumaczenie zrealizowane przez profesjonalistę z pewnością pozostawi lepsze wrażenie na gościach i będzie jednym z elementów, które zdecydują o ogólnej ocenie organizacji przyjęcia.

 

Dlatego zachęcamy do korzystania z usług profesjonalistów, którzy pomogą w profesjonalnej obsłudze Waszego międzynarodowego ślubu i wesela. Bardzo lubimy takie zlecenia, a nierzadko się zdarza, że nasi tłumacze zostają na weselach dłużej, niż pierwotnie planowano, później już w charakterze gościa. :)

 

Zobacz również

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Skontaktuj się z nami

Biuro Tłumaczeń Language Link 

 

Tel.: +48 12 341 55 76, +48 722 101 120, +48 533 324 624, +48 504 974 384

 

E-mail: office@language-link.pl

 

W sprawie tłumaczeń pisemnych prosimy o kontakt pod adresem: pisemne@language-link.pl
W sprawie tłumaczeń ustnych prosimy o kontakt pod adresem: ustne@language-link.pl
W sprawie wynajmu sprzętu i obsługi konferencji prosimy o kontakt pod adresem: konferencje@language-link.pl

 

Adres:

ul. Lea 64, 30-058 Kraków

Nasze biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00.

 

Numer rachunku bankowego: 83 1940 1076 3033 3503 0000 0000, kod Swift: BPKOPLPW

NIP: 945-196-53-59

REGON: 120523222Napisz do nas


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu uzyskania informacji na temat usługi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(-a) poinformowany(-a), że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub ograniczenia przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Language Link Usługi Językowe Dorota Plutecka z siedzibą w Krakowie, ul. Lea 64.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2017 @ langugage-link.pl
tworzenie stron internetowych kraków
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX
ul. Bronowicka 11 Kraków 30-084 Polska
X
Chcesz, żebyśmy do Ciebie zadzwonili?
Podaj nam swój numer telefonu
Proszę o kontakt
X
10% ZNIŻKI NA TWOJE PIERWSZE TŁUMACZENIE
Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% rabatu na tłumaczenie pisemne!
ZAPISZ SIĘ