PL EN DE

„A co to Panią interesuje?” - dlaczego pytania są takie ważne?

Jakich czas temu spotkała nas ciekawa sytuacja. Mianowicie jeden z Klientów zamawiał u nas tłumacza ustnego na spotkanie biznesowe. Z naszej strony padło kilka kluczowych pytań, w tym pytanie o temat spotkania. Po zadaniu tego pytania nastąpiła konsternacja, gdyż z drugiej strony usłyszeliśmy: „A co to Panią interesuje?!”. Dlaczego zatem zadajemy tego typu pytania? Nie jest to absolutnie „nadmierna ciekawskość”. Śpieszymy z wyjaśnieniem i mamy nadzieję, że po lekturze rozwiane zostaną wątpliwości. :)


Przed każdym tłumaczeniem ustnym pojawiają się pytania dotyczące dokładnego tematu spotkania, kontrahenta, z jakim prowadzone będą rozmowy itp. Profesjonalny tłumacz, z racji tego, że jest właśnie profesjonalistą, chce się do zlecenia przygotować jak najlepiej. Jest to jedyny powód, dla którego prosimy Klientów o przekazanie bardziej szczegółowych informacji o tematyce tłumaczenia.


Warto też zaznaczyć, że bez względu na to, czy tłumaczenie jest ustne czy pisemne, tłumacz ma prawo wiedzieć wcześniej, co będzie przedmiotem tłumaczenia. Jeśli tłumaczeniu ustnemu będą podlegały materiały pisemne, tłumacz ma prawo do wcześniejszego zapoznania się z nimi, tym samym zleceniodawca ma obowiązek je udostępnić. Nie powinno się mieć obaw przed rozpowszechnieniem informacji, gdyż tłumacza, jak i biuro tłumaczeń obowiązuje tajemnica.


Zatem, drodzy Klienci, przechodząc do meritum – warto odpowiedzieć bez obaw na wszelkie pytania, dotyczące przedmiotu tłumaczeń i rozmów biznesowych. Wszystkim zależy, aby usługa zrealizowana została na jak najwyższym poziomie, a im więcej tłumacz uzyska informacji przed zleceniem, tym lepiej przygotowany będzie i do minimum wykluczy ryzyko pojawienia się „niespodzianek”. Pamiętajmy, że tłumacze są „tylko” ludźmi i nie są „chodzącymi słownikami”. :)

Zobacz również

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Skontaktuj się z nami

Biuro Tłumaczeń Language Link 

 

Tel.: +48 12 341 55 76, +48 722 101 120, +48 533 324 624, +48 504 974 384

 

E-mail: office@language-link.pl

 

 

W sprawie tłumaczeń pisemnych prosimy o kontakt pod adresem: pisemne@language-link.pl
W sprawie tłumaczeń ustnych prosimy o kontakt pod adresem: ustne@language-link.pl
W sprawie wynajmu sprzętu i obsługi konferencji prosimy o kontakt pod adresem: konferencje@language-link.pl

 

Adres:

ul. Lea 64, 30-058 Kraków

Nasze biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00.

 

Numer rachunku bankowego: PL19 1440 1185 0000 0000 1600 1031, kod Swift: BPKOPLPW

NIP: 945-196-53-59

REGON: 120523222Napisz do nas


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu uzyskania informacji na temat usługi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(-a) poinformowany(-a), że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub ograniczenia przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Language Link Usługi Językowe Dorota Plutecka z siedzibą w Krakowie, ul. Lea 64.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie materiałów zabronione
Copyright 2017 @ langugage-link.pl
tworzenie stron internetowych kraków
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX
ul. Bronowicka 11 Kraków 30-084 Polska
X
Chcesz, żebyśmy do Ciebie zadzwonili?
Podaj nam swój numer telefonu
Proszę o kontakt